استاندار خراسان جنوبی: سازمان های مردم نهاد در امور سیاسی ورود نکنندسید علی اکبر پرویزی روز یکشنبه در جلسه هیات نظارت بر تاسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی در بیرجند افزود: اگر سمن ها به سمت جناج بندی سیاسی حرکت کنند و یا ارتباط و مقابله هایی با آنها داشتنه باشند حمایت بخشی از جامعه را از دست می دهند.
وی اظهار کرد: اگر سازمان های مردم نهاد از ابتدا با قدرت بیشتر و حمایت معنوی و اجتماعی شکل گیرند در ادامه مسیر موفق تر خواهند بود چون اگر از ابتدای تشکیل، وابسته به حمایت دولت باشند از اهداف خود دور می شوند.
وی ادامه داد: نگاه دولت واگذاری اختیار بیشتر به استان هاست و ما در استان با همان نگاه، واگذاری بعضی امور به سمن ها در صورت داشتن آمادگی را دنبال می کنیم.
وی تصریح کرد: سمن ها موجب تضعیف و تخریب یکدیگر نشوند، رقابت محلی و منطقه ای نباید باعث آسیب دیدن دیگر سمن ها شود و همه برای کمک به یکدیگر قدم بردارند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بنیانگذار هر تشکل در ابتدا، ایده هایی داشته که پیگیری آنها بر همه ما لازم است، واقفان با هر منظور چیزی را وقف کنند متولیان امر برای قرن ها، هدف واقف را دنبال می کنند.
پرویزی افزود: در هر سازمان مردم نهاد به تدریج افراد جدید جایگزین می شوند اما مسیر حرکت باید با توجه به نیت خیر واقف و موسس آن ادامه یابد.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد با دستگاه های دولتی ارتباط خود را تقویت کرده و خودشان هم در طول سال با برگزاری چند گردهمایی موضوع مربوط به امور سمن ها را طرح و بررسی کنند.
همچنین مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: سازمان های مردم نهاد از حالت امدادرسانی به سمت توانمندسازی، توسعه و آبادانی حرکت کنند تا جامعه توانمند و توسعه یافته داشته باشیم.
عصمت محمودی افزود: در حال حاضر 369 سمن در استان فعال است که از این تعداد 178 مورد از استانداری خراسان جنوبی و فرمانداری های تابعه مجوز دارند.
وی اظهار کرد: همچنین مجوز 114 سمن از اداره کل بهزیستی استان ،19 مورد مربوط به اداره کل ورزش وجوانان، 32 مورد هم مجوز خود را از فرماندهی انتظامی استان دریافت کرده اند.
وی یادآور شد: 36 موسسه فرهنگی در استان فعال است که آنها را در قالب سمن محاسبه می کنیم هرچند از قانون سمن ها مبنی بر غیر تجاری و غیر انتفاعی بودن تبعیت نمی کنند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/irnabirjand
*7559* 6054*خبرنگار- امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده – مریم پنجابیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید