سرقت های مهم در خراسان شمالی 12 درصد کاهش یافتبه گزارش ایرنا، سردار علیرضا مظاهری یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: سرقت های مهم شامل سرقت از منزل و مغازه و سرقت خودرو است.
وی افزود: در این مدت پرونده های مربوط به کیف قاپی 27 درصد و سرقت موتور سیکلت 8 درصد کاهش داشته اما سرقت به عنف 21 درصد رشد داشته است.
سردار مظاهری گفت: در چهار ماه امسال، 2 هزار و 129 فقره سرقت در استان شناسایی شده است که یک هزار و 565 فقره از این سرقت ها منجر به کشف شده و در رسیدگی به این پرونده ها 954 نفر سارق دستگیر شده اند.
وی خاطرنشان کرد: 2 فقره سرقت مهم، مربوط به سارقانی از سایر استان ها از غرب و مرکز کشور است که در این استان دستگیر شده و مال به مال باختگان بازگشت داده شد.

*انهدام 15 باند سرقت
به گفته فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی، در این مدت هفت طرح مبارزه با سرقت در قرارگاه مبارزه با سرقت به اجرا درآمده است که در این زمینه 15 باند سارقان منهدم شده است.
وی افزود: سرقت احشام، سرقت از منزل و سرقت خودرو، از جمله پرونده هایی است که در استان تشکیل شده است.
سردار مظاهری خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال، 419 مورد جعل و کلاه برداری شناسای شده است که از این تعداد 305 مورد کشف شده و در این زمینه 251 نفر دستگیر شدند.
وی اظهار کرد: در این مدت 2 طرح استانی برای مبارزه با قاچاق کالا در استان اجرا شد که در این زمینه 192 نفر متهم دستگیر شدند.
وی به پرونده های شاخص در پلس آگاهی استان اشاره کرد و گفت: پنج فقره پرونده رسیدگی به جعل و کلاه برداری، هشت فقره مبارزه با سرقت، چهار فقره پرونده قاچاق کالا و ارز و هفت فقره پرونده مربوط به عملیات ویژه از جمله پرونده های شاخص در پلیس آگاهی استان است.

* وقوع 7 فقره قتل
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در چهار ماه امسال به 9 پرونده قتل رسیدگی شده است که هفت مورد از این قتل ها در سال جاری به وقوع پیوسته است.
وی تصریح کرد: در یک فقره قتل سه کودک در شهرستان مانه و سملقان توسط مادرشان کشته شدند.

* کشف 756 کیلوگرم مواد مخدر
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به عملکرد پلیس در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در چهار ماه نخست امسال 756 کیلوگرم و 86 گرم مواد مخدر در استان کشف شده است که از این میزان یک کیلوگرم و 372 گرم از مواد مخدر صنعتی بوده است.
وی افزود: در عملیات مشترک با سایر استان ها نیز 700 کیلو گرم موارد مخدر کشف شده است.
وی اظهار کرد: در این مدت، یکهزار و 57 نفر در زمینه مبارزه به مواد مخدر دستگیر شده اند، 6 باند مواد مخدر متلاشی شده و 44 دستگاه خودرو و یک قبضه سلاح توقیف شده است.

* 159 فقره پرونده در پلیس فتا
سردار مظاهری به عملکرد پلیس فتا نیز اشاره کرد و افزود: طی چهار ماهه نخست امسال، 159 فقره پرونده در حوزه فضای مجازی در این استان تشکیل شده است که 129 مورد از این پرونده ها منجر به کشف شده است.
وی افزود: برداشت غیرمجاز اینترنتی، کلاه برداری و جرائم اخلاقی و هتک حیثیت مهم ترین علت تشکیل پرونده ها و موضوع شکایت در پلیس فتای استان را به خود اختصاص داده است.

* سایت ایرنای خراسان شمالی http://www.irna.ir/nkhorasan و کانال تلگرامی https://t.me/irnabojnurd در دسترس همگان است.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید