معاون بعثه:اوقات فراغت حجاج با برنامه های کاربردی تنظیم شودبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام سید جواد مظلومی در همایش روحانیون حج در مکه مکرمه با اشاره به مسئولیت های روحانیون درراهنمایی و ارشاد زائران تصریح کرد: نقش روحانیون درکاروان ها بسیار مهم و حساس است.
وی در همایش روحانیون، معین و معینه های مناطق 4 و5 مکه مکرمه اظهار کرد: هرچند فعالیت های فرهنگی درحوزه مسئولیت های روحانیون قرار دارد اما با توجه به ارتباط با زائران، آنها می توانند در انجام کارهای اجرایی و تحمل سختی ها نقش آفرین و کمک کار مدیر کاروان باشند.
وی با اشاره به اینکه امسال زائران درسفر معنوی حج، تعداد روزهای بیشتری را در مکه مکرمه اقامت دارند به روحانیون توصیه کرد که برای استفاده بهینه حجاج از فرصت عبادت و نیایش ، حضور دراماکن زیارتی ، نمازهای جماعت و برنامه های قرآنی برنامه ریزی کنند .
معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه زائر در سفرحج ، زندگی جمعی را تجربه می کند ، اظهار کرد: روحانیون باید در اجرای برنامه های قرآنی، آیات تاثیر گذار در سبک زندگی زائر را بیان کنند.
وی تاکید کرد: در این سفر فرصت ارتباط چهره به چهره با زائر نباید نادیده گرفته شود چرا که از این طریق بسیاری از نکات را می توان به وی منتقل کرد.
مظلومی همچنین با توجه به گرمی هوا و خستگی حجاج پس از ایام تشریق توصیه هایی به روحانیون در خصوص مراقبت بیشتر از زائران بیان کرد و گفت: تلاش شده است که طول سفر حجاج طبق برنامه انجام شود و از طریق دو فرودگاه جده ومدینه به موقع به کشور بازگردند.
وی در پایان سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا در سال 94 ، برای شهدای این فاجعه و حادثه سقوط جرثقیل درمسجد الحرام و شهدای حج سال66 از خداوند متعال رحمت و غفران الهی مسئلت کرد.
امسال 86 هزار و 300 تن از هموطنان برای انجام مناسک حج راهی سرزمین وحی شدند.
اجتمام*1933**1776
تنظیم: بهروز سلطانیان ** انتشار: لیلا خطیب زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید