وزیر پیشنهادی که مخالف نداشتبه گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، در جلسه بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی امروز چهار نماینده به عنوان موافق امیر حاتمی سخنرانی کردند در حالی که هیچ نماینده ای در مخالفت با تصدی وی در این وزارتخانه سخنرانی نکرد.

** با رای یکپارچه از امیر حاتمی حمایت کنیم
جلیل رحیمی نماینده مردم تربت جام در جلسه رأی اعتماد در دفاع از وزیر پیشنهادی دفاع گفت: با رای یکپارچه به امیرحاتمی به تحریم کنندگان نشان دهیم که برای دفاع از ارزش های انقلاب ایستاده ایم.
وی افزود: باید چنان رای یکپارچه ای به امیرحاتمی بدهیم تا کسانی که بالای 95 درصد به تحریم ما رای می دهند، بدانند ما برای دفاع از ارزش های انقلاب ایستاده ایم.
وی اظهار داشت: امروز چشم ارتش جمهوری اسلامی ایران، سبزپوشان آسمانی سپاه پاسداران و تمام نیروهایی که در وجب به وجب این خاک پرگهر، مدافع امنیت، شرف و ناموس این مملکت هستند به رای ماست تا ببینند سردار و امیر لشگر اسلام جناب حاتمی با چه حمایتی کار خود را در کابینه آغاز خواهد کرد.
وی تصریح کرد: غرب و آمریکا فراموش کرده است اما ما فراموش نکرده ایم و باید عزت و احترام به نیروهای دفاعی خود بگذاریم. غرب فراموش کرده که ایران را در یک شب در جنگ جهانی دوم اشغال کرد، فراموش کرده که هشت سال جنگ نابرابر را به ما تحمیل کرد و فراموش کرده که صدام حسین هزار میلیارد دلار به ما خسارت وارد کرد.
این نماینده مجلس گفت: غرب و آمریکا فراموش کرده که بیش از 250هزار شهید را ما در این کشور تشییع کردیم. اینها فراموش کرده اند که موشک های اهدایی ابرقدرت ها تا تهران می رسید. شاید فراموش کرده که ما تکه های بدن فرزندان ایران در خلیج فارس را با تور ماهیگیری جمع کردیم اما مدال شجاعت آمریکا بر سینه ناخدای ناو وینسنس نصب شد.
وی افزود: غرب، شاید فراموش کرده که دیپلمات های مظلوم ما در مزار شریف توسط تربیت یافتگان نظام های امنیتی و نظام های قدرتمند جهان به شهادت رسیدند و مظلومانه صدای آنها را در جهان حقوق بشری غرب کسی نشنید.
رحیمی افزود: عروسک های تکه پاره فرزندان ایران در خلیج فارس پس از اصابت موشک آمریکایی به هواپیمای مسافربری ما هست تا آن را به موزه های حقوق بشر غرب و آمریکا هدیه دهیم. امروز ایستاده ایم از سرباز وطن، امیر حاتمی و از همه ارتشیان، سپاهیان، مدافعان و کسانی که برای امنیت این سرزمین و حفظ میهن و سرزمینی که همه سهم ما از دنیای بزرگ خداست برای حفاظت از ایران و از همه این زحمات قدردانی کنیم.
بین اصلاح طلب و اصولگرا، مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی هیچ تفاوتی برای دفاع از یک سرباز وطن نیست که همه عمرش افتخارش پوشیدن لباس دفاع از ایران بوده است.
وی گفت: وزیر امور خارجه، بعنوان سردار و امیر دیپلماسی و امیر بعنوان امیر ارتش با همه وزرا متفاوت هستند و باید آنچنان رای قاطع، حداکثری و یکپارچه ای به این دو امیر در خانه ملت دهیم تا کسانی که بالای 95درصد به تحریم ما در سنای آمریکا رای می دهند، بدانند که ما برای دفاع از کشور، رهبری و ارزش های انقلاب ایستاده ایم.
رحیمی افزود: تمام ایران، امروز آماده است تا همچون شهید حججی در دفاع از این وطن، سربازانی که در مرزهای ما و کسانی که در نقطه نقطه این جهان برای دفاع از امنیت ما فدا می شوند، فدا شوند.
وی ادامه داد: ما اینجا ایستاده ایم تا به نام ملت ایران از امیر وارسته و نظامی باسابقه خودمان دفاع کنیم؛ امیری که در سمت مسئولیت روابط بین الملل ارتش، نحوه تعامل با جهان، همدلی و همکاری بین المللی نظامی جهانی را فراگرفته است؛ کسی که در معاونت های اطلاعاتی و بخش های امنیتی ارتش در زمانی که قدرت های بزرگ دروازه جهنم افغانستان را برای ناامنی این سرزمین تجهیز می کردند برای تجهیز و آموزش ارتش و سربلندی ایران وقت گذاشته است.
وی تصریح کرد: امیر حاتمی، دارای سوابق طولانی در ارتش جمهوری اسلامی بوده و ارتش بی نیاز از حرف بنده است. ارتشی که آرام، مطیع رهبری و مدافع این وطن به عنوان بازوی قدرتمند در کنار سبزپوشان آسمانی سپاه پاسداران، فضایی را ایجاد کرده اند که نه ابرقدرت ها و نه قدرت های متوسط و نه رقبا و دشمنان ما در این منطقه جرات ندارند به این آب و خاک نگاه نادرست داشته باشند.
رحیمی گفت: به نام تمام ملت ایران، شهدا و ایثارگان، آزادگان و به نام همه سربازان وطن از سپاه و ارتش برای امیر دلاور ارتش جناب حاتمی از خانه ملت درخواست رای دارم.

** رای به روش حکمرانی در نیروهای مسلح است
نماینده مشهد:رای به امیر حاتمی به دلیل حمایت از روش حکمرانی در نیروهای مسلح است
سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات نیز با اشاره به همکاری نیروهای مسلح در حوزه های مدیریت، گفت: همه به وزیر پیشنهادی دفاع رای دهیم نه فقط برای دفاع از ایشان بلکه برای حمایت از روش حکمرانی در نیروهای مسلح باشد.
وی روز پنجشنبه به عنوان موافق وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: با اصرار وقت گرفتم برای دفاع از امیر حاتمی نه فقط به خاطر شایستگی های ایشان بلکه به خاطر تماس هایی که برخی برادران سپاهی با من در حمایت از وزیر پیشنهادی دفاع گرفتند .
وی ادامه داد: دوستان پاسدارم در تماس های خود خواستند از برادر ارتشی شان حمایت کنیم و رای بالایی به ایشان بدهیم چراکه این دو مجموعه زیر نظر یک فرمانده مقتدر و توازن گرا و قاطع و انقلابی اداره می شود.
نماینده مردم مشهد اظهارکرد: ممکن است در جاهایی رقابتی هم داشته باشند ولی به دلیل تفکیک وظایف و رصد سیاست ها و حل و فصل مشکلات و اختلافات برادرانه در کنار هم کار می کنند که وقتی برادری از سپاه وزیر می شود از ارتش جانشین می گمارد و بالعکس هر دو پشتیبان هم هستند.
قاضی زاده هاشمی افزود: همین است که در سخت ترین و پرچالش ترین مناطق جهان و تحریم ها از ابتدای انقلاب تا کنون ضمن حفظ تمامیت ارضی و امنیت کشور در حوزه اقتصادی وصنعت دفاعی کشور در قله های علم و تکنولوژی و اقتدار بین الملل قرار دارد به طوری که نه تنها وابستگی نداریم بلکه نیازهای جریان مقاومت را هم تامین می کنیم.
وی اضافه کرد: سئوال این است چرا در سایر حوزه ها که توسط دولت ومجلس مدیریت می شود این روش را نمی توانیم پیاده کنیم مشکل اصلی در اداره کشور در حوزه فرابخش و بین بخشی است.
نماینده مردم مشهد خاطر نشان کرد: وقتی به نوع حکمرانی وتیم های مختلف اجرایی برمی گردد آیا نمی شود همانند حوزه سیاسی که با رایزینی گسترده سران اصلاحات و اعتدال کابینه معرفی می شد در حوزه اجرایی کشور هم این تفکیک وظیفه صورت پذیرد.
قاضی زاده هاشمی گفت: آنجایی که توکل به خدا داشتیم و از ظرفیت جوانان استفاده کردیم و با روحیه اخلاص و ساده زیستی با وحدت عمل کرده ایم موفق شدیم . نمونه بارز در مجموعه نیروهای مسلح دیده می شود.

** حاتمی شناخت کاملی از نیازها و اولویت های نیروهای مسلح دارد
احمد امیر آبادی، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان موافق صحبت کرد و گفت: امیرحاتمی چهار سال جانشین وزیر دفاع بوده، به امور این وزارتخانه آشناست و شناخت کاملی از نیازها و اولویت های نیروهای مسلح دارد.
وی افزود: ما در مجلس آنجایی که دولت به دنبال حل مشکلات اساسی مردم به خصوص اشتغال و معیشت باشد، استقبال و کمک خواهیم کرد.
وی ادامه گفت: با شناختی که از امیرحاتمی دارم وی فردی ولایی است که بیش از 30 سال در نیروهای مسلح خدمت کرده و خود را همیشه سرباز ولایت دانسته است؛ مشی رفتاری وی الگوگیری از شهید بزرگ، شهید علی صیاد شیرازی بوده است.
نماینده مردم قم با بیان این که امیرحاتمی تسلط حرفه ای به امور نظامی دارد، گفت: وی همچنین مسئولیت های متنوعی هم در سطح ستاد و هم در سطح صف داشتند که می شود به مسئولیت حفاظت اطلاعات و قرارگاه های عملیاتی اشاره کرد.
وی افزود: حاتمی همچنین معاونت اطلاعات ارتش و معاون نیروی ستاد کل بودند که مجموعه نیروهای انسانی سپاه و ارتش و نیروی انتظامی را برنامه ریزی می کند.
امیرآبادی فراهانی گفت: جانشین رئیس ارکان ستاد کل بودند که قبلا سرلشگر باقری این سمت را داشتند. مسلط به امور وزارت دفاع و شناخت کامل از نیازها و اولویت های نیروهای مسلح دارند و 4 سال جانشین وزیر دفاع بودند.
نماینده مردم قم افزود: برنامه وی ادامه برنامه راهبردی سردار دهقان است که در مجلس نهم هم ما به آقای دهقان رای دادیم و موافقت خوبی در مجلس نهم داشتند.
وی ادامه داد: در رشد قدرت موشکی، نوسازی صنایع دفاعی، به کارگیری ظرفیت های بخش خصوصی و بهینه سازی مدیریت هزینه برنامه های خوبی دارند.
امیرآبادی فراهانی گفت: وی یک اخلاق تعاملی دارند چون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح باید یک هماهنگی بین هم نیروهای مسلح و سه گانه ارتش و چهارگانه سپاه و بسیج مستضعفین باشد و هم این تعامل بین نیروهای مسلح و دولت، دولت و مجلس مسوولیتی است که تا به حال در بخشی که در ستاد کل بودند به خوبی انجام دادند.
نماینده مردم قم در مجلس افزود: حاتمی در مسئولیت هایی که داشته است تعصب صنفی ندارد و تاکید بر بکارگیری شایسته ترین افراد را دارد.
امیرآبادی فراهانی ادامه داد: اهتمام حمایت از جبهه مقاومت، دفاع همه جانبه از سپاه قدس و سردار سلیمانی و تامین امنیت و دفاع از کشور در همه ابعاد و تجهیز مرزبانی و عمق راهبردی دفاعی از دیگر برنامه های امیر حاتمی است.

**اینده سلماس: امیر حاتمی نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح است
شهروز برزگر کاشانی، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی دفاع گفت: وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح می دانیم .
شهروز برزگر کاشانی به عنوان موافق برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع افزود: در شرایط حساس کنونی رای نمایندگان آن هم رای قاطع بدون مخالفت به امیر حاتمی بیانگر حمایت آنها از نیروهای مسلح و امر مقدس دفاع و قدردانی از خدمات این امیر شایسته و موجب رضایت سربازان ملت خواهد بود.
وی ادامه داد: وزیر پیشنهادی دفاع با توجه به مسئولیتهایی که داشته اند، الگوی یک افسر هوشمند و لایق در بالاترین رده ستادی واجرایی نیروهای مسلح خوب درخشیده است.
نماینده مردم سلماس اظهارکرد: مبانی مورد استفاده در برنامه وزیر پیشنهادی دفاع شامل تدابیر مقام معظم رهبری، قانون اساسی، اهداف و راهبردها و اولویت های دولت، محورهای چشم انداز 20 ساله و توجه به نیروهای مسلح و سیاست های کلی نظام، قانون وزارت دفاع و برنامه پنچ ساله و اسناد راهبردی نیروهای مسلح و وزارت دفاع است.
برزگر گفت: آینده پژوهی و ارزیابی نیازهای امروز و آینده نیروهای مسلح و نقد و بررسی روندهای موجود در برنامه های امیر حاتمی گنجانده شده است.
وی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه در ایام مذاکرات هسته ای، افزود: ظریف مرد شماره یک دیپلماسی کشور می گوید در حین مذاکرات بین المللی علاوه بر حمایت های رهبری و مردم از توانایی ها وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بهره فراوانی بردیم.
نماینده مردم سلماس اضافه کرد: ما کمترین بودجه دفاعی را در بین کشورهای منطقه داریم اما از برترین قدرت دفاعی و عمق استراتژیک برخوردار هستیم.
برزگر افزود: وزارت دفاع با بیش از 100 دانشگاه در حال فعالیت است و از تولیدات چهار هزار شرکت استفاده می کند و موشک های نقطه زن و ادوات جنگی با بالاترین کیفیت را تولید می کند.
وی گفت: از وزیر پیشنهادی صنعت ومعدن وتجارت نیز می خواهم از توان و تجربیات وزارت دفاع در موضوع خودروسازی و کیفیت خودروها بهره مند گردد.
نماینده مردم سلماس خاطر نشان کرد: در قالب طرح آمایش دفاعی و خروج پادگان ها از سطح شهرها، امیر حاتمی می تواند مساعدت هایی که می تواند در بین نیروهای مسلح ایجاد کنند.
برزگر گفت: بهترین تجهیزات نظامی را با شجاع ترین نیروها داریم و این نیروها باید مورد حمایت دولت و مجلس قرار گیرند تا تشویق شوند و از وزیران و مجلس و دولت می خواهیم دست در دست هم برای ارتقا کیفیت زندگی نیروهای مسلح اهتمام ورزند.
خبرنگار: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی
اجتمام 3063 ** 1569انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید