پاسداشت هفته دفاع مقدس، وظیفه تمام آحاد ملت ایران استبه گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش امیری شامگاه سه شنبه در ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان زنجان افزود: گرامیداشت هفته دفاع مقدس وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی تمامی مردم کشور است.
وی یادآورشد: مسئولیت برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس فقط بر عهده نهادهای اجرایی، انقلابی و نظامی نیست و تمامی اقشار جامعه که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، باید در این مراسم ها نقش خود را ایفا کنند.
درویش امیری اظهار کرد: تمامی اقشار حاضر در دفاع مقدس باید به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.
استاندار زنجان با بیان اینکه نباید اجازه داد تا تاریخ سراسر افتخار ملت ایران در دوران دفاع مقدس فراموش شود، گفت: پاسداشت و ترویج هفته دفاع مقدس ضرورتی سیاسی، فرهنگی، اخلاقی و تاریخی برای جامعه اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس، نقش مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی دارد، به گونه ای که این دوران، این پیام را به کشورهای همسایه داشت که ملت ایران به چه میزان به آرمان های انقلاب اسلامی پایبند است و اجازه دست اندازی به دشمنان را نمی دهند.
درویش امیری ادامه داد: افراد زیادی برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی، انسانیت و اخلاق در جامعه جانفشانی کرده اند.
استاندار زنجان گفت: رشادت های تاریخی مردم ایران در انقلاب اسلامی و رخداد دفاع مقدس، کم نظیر بود و قابلیت تکرار در موضوعات مشابه گذشته و آینده را ندارد.
وی اضافه کرد: با گذشت 37 سال از آغاز دوران دفاع مقدس، این مدت زمان، بسیار سریع سپری شد که با توجه به گذر سریع زمان، برای توسعه کشور همدلی و مهربانی بیشتری داشت.
در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. صدام حسین رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.
31 شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و از 31 شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.
3001/6085
دریافت کننده: مینا افشاری** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید