پیشبرد اهداف توسعه پایدار نیازمند حضور جوانان استبه گزارش ایرنا، از اعلام روز یکشنبه پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا رستمی با تأکید بر نقش جوانان در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و پیشبرد توسعه پایدار کشور، گفت: پیشبرد اهداف توسعه پایدار نیازمند فراهم کردن بسترهایی برای حضور جوانان در جامعه، نقش‌آفرینی، شکوفایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های بالقوه‌شان است.
وی افزود: بنابراین شناخت مدیران و بدنه کارشناسی از وضعیت جوانان در سطح ملی و استانی بسیار مهم و اساسی است و می‌تواند در برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت و تسهیل نقش‌آفرینی جوانان تأثیر چشمگیری داشته باشد؛ این شناخت باید تمامی جوانب و مسائل پیش روی جوانان را در برگیرد.
وی با اشاره به کمبود مطالعات با محوریت جوانان در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: برای تحقق مشارکت گسترده جوانان در همه عرصه‌ها نیاز به شناخت کافی وضعیت احساس می‌شود به همین دلیلمعاونت جوانان اقدام به بررسی وضعیت تحولات جمعیت جوان، بهداشت و سلامت، آموزش و تحصیلات، فضای کسب‌وکار، وضعیت ازدواج و طلاق و درنهایت اوقات فراغت جوانان کرده است.
به گفته رستمی این بررسی‌ها در قالب 40 کتاب پژوهشی با همین عناوین تهیه ‌شده است.
رستمی در ادامه موضوع پیشگیری و کنترل آسیب‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه نهادهای سیاست‌گذار و برنامه‌ریز در کشور عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری همواره بر پیگیری مسئولان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور تأکید داشته به‌طوری‌ که در بند 6 سیاست‌های کلی جمعیت و همچنین بند 13 سیاست‌های کلی خانواده این موضوع به عنوان یکی از محورهای سیاست‌های ابلاغی مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: این تأکید ویژه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی حاکی از اهمیت موضوع و لزوم توجه ویژه نهادها و دستگاه‌های سیاست گذار، برنامه ریز و اجرایی مرتبط برای مقابله با رشد فزاینده آن در جامعه است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که جوانان 25 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و یکی از اصلی‌ترین گروه‌های در معرض آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: مقابله با گسترش آسیب های اجتماعی در بین آنان مستلزم اتخاذ و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی دقیق، جامع در این زمینه است.
وی افزود: البته سیاست گذاری، برنامه ریزی و تصمیم گیری در این حوزه نیازمند شناخت دقیق و جامع از وضع موجود جوانان در ابعاد مختلف آسیب‌های اجتماعی است و این شناخت هم از طریق تولید و انتشار آمار روزآمد و دقیق میسر می‌شود که پیش از این وجود نداشت .
رستمی از تهیه و تنظیم 31 جلد کتاب اختصاصی بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی جوانان به ازای هر استان خبر داد و گفت: گزارش اختصاصی وضعیت آسیب‌های اجتماعی جوانان در 150 صفحه به صورت مجزا تهیه شده و در دست چاپ است.
وی در ادامه گفت: موضوع به روزرسانی، یکپارچه سازی و ارتقای پایگاه داده جوانان در حوزه آسیب‌های اجتماعی جوانان استان‌های سراسر کشور را در دستور کار قرار داد تا با رصد آخرین وضعیت آسیب‌های اجتماعی جوانان بتوان گام مؤثری در بهبود وضعیت آنان در این حوزه برداشت.
اجتمام**3377 ** 1418
خبرنگار: سمانه زین العابدین ** انتشار: مریم برزآبادیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید