کشف 300 تن مواد مخدر در چهارماه نخست سال 96 در کشوربه گزارش ایرنا اسدالله هادی نژاد، یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: این میزان مواد کشف شده شامل، پنج و نیم تن هرویین، هفت تن و 480 کیلوگرم مورفین، 216 تن و 678 کیلو گرم تریاک، 30 تن حشیش، 835 کیلو گرم شیشه و سایر مواد است.
او ادامه داد: سال 95 نیز 710 تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شد که حدود 10 درصد این کشفیات در حوزه مرزبانی اتفاق افتاده و بیشتر آن مربوط به حوزه مرزبانی سیستان و بلوچستان است.
هادی نژاد بیان کرد: در حوزه داخلی، چهار استان اولویت دار در بحث مبارزه با مواد مخدر داریم که سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان در حوزه شرق و آذربایجان غربی در حوزه غرب است.
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: 75 درصد کشفیات مواد مخدر سال 95 کشور در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان اتفاق افتاده است.
او گفت: در حوزه غرب و استان آذربایجان غربی نیز به دلیل اینکه بحث عدم خروج مواد مخدر برای ما مهم است به همین سبب این مسیر را به شدت کنترل می کنیم تا موادی از کشور خارج نشود.
وی افزود: در حوزه داخلی نیز پس از کنترل استان های یاد شده، موضوع نظارت و کنترل گلوگاه ها بسیار حائز اهمیت است از این رو گروه های ویژه ای در این مکان ها مستقر هستند و کنترل شدید بر آنها اعمال می شود.
هادی نژاد، در مورد وضعیت کشت مواد مخدر در افغانستان هم اظهار داشت: بر اساس گزارش اولیه دفتر سازمان ملل در افغانستان، پیش بینی می شود که تولید مواد مخدر در این کشور امسال بین 35 تا 40 درصد افزایش داشته باشد.
او ادامه داد: علاوه بر این افزایش تولید، قیمت مواد مخدر نیز 25 درصد افزایش داشته است.
وی، در باره فعالیت های انجام شده برای کنترل مرزهای کشورمان گفت: در این زمینه نیز اقدام های خوبی صورت گرفته و امکان تردد کاروان و محموله های سنگین مواد مخدر در مرز ایران و افغانستان وجود ندارد.
او افزود: در بخش جنوبی کشور نیز بین ایران و پاکستان یک مسیر 150 کیلومتر وجود دارد که باید مانع گذاری شود که هم اینک در حال انجام است و اگر این کار به اتمام رسد و این مسیر بسته شود قاچاقچیان به انتقال محموله های خود از طریق دریا روی خواهند آورد که تاکنون کشفیاتی در حوزه خلیج فارس نیز داشته ایم.
وی، تعداد فوتی های سالانه ناشی از مصرف مواد مخدر در کشور را چهار هزار نفر اعلام کرد و افزود: امروز قاچاقچیان با علم و اطلاع از اینکه مجازات آنها اعدام است دست به این جنایت ها و قاچاق مواد مخدر می زنند و چنانچه مجازات اعدام را حذف کنیم تعداد بیشتری وارد حوزه قاچاق مواد مخدر می شوند.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید