6 میلیارد ریال اعتبار به ایمن سازی بوستانهای مشهد اختصاص یافتخلیل الله کاظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار به وجود 329 زمین بازی کودکان در سطح کلانشهر مشهد اشاره و بیان کرد: ایمن سازی این فضاها و نیز رفع خطراتی احتمالی در آنها و بوستانها از اولویتهای شهرداری است.
وی افزود: به علل مختلف از جمله استفاده نشدن مناسب و کاربری درست این وسایل به ویژه از نظر سنی بسیاری از آنها دائم دچار نقص در کارکرد می شوند. سالانه حدود سه میلیارد ریال هزینه تعمیرات این وسایل و دستگاهها در فضاهای بازی و بوستانای مشهد می شود.
معاون شهردار مشهد یکی از اولویتهای نخست برای افزایش ایمنی را تجهیز زمینهای بازی به کفپوش ذکر و بیان کرد: تاکنون 235 زمین بازی در مشهد مجهز به کفپوش پلی اتیلن شده اند. وسایل بازی فلزی در 230 زمین بازی کودکان در بوستانها نیز با وسایل بازی از جنس پلی اتیلن عوض شده تا به نوعی مانع استفاده افراد بزرگسال از این وسایل شویم.
وی ادامه داد: در حوزه ایمنی بوستانها با توجه به اینکه سامانه برق برخی از آنها منجر به بروز حوادثی شده مطالعات لازم برای تامین روشنایی آنها با سامانه برق DC به عنوان جایگزین برق AC که احتمال برق گرفتگی دارد انجام شد.
خبرنگار: فاطمه یوسفی **انتشار: حسین کریم زاده
1906/1858انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید