75 درصد کردستانی ها تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارندسید انور اسماعیلی روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز کردستان اظهار کرد: در مجموع یک میلیون و 150 هزار نفر از مردم این استان تحت پوشش پنج صندوق بیمه سلامت قرار داشته از خدمات درمانی بهره مند هستند.
وی افزود: از این تعداد، 600 هزار نفر زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند و خدمات بهداشتی و درمانی در سطوح یک و 2 را دریافت می کنند.
اسماعیلی به افراد زیر پوشش بیمه همگانی نیز اشاره کرد و گفت: در استان بیش از 350 هزار نفر که در گذشته تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار نداشتند اکنون به صورت رایگان صاحب بیمه همگانی بیمه سلامت ایرانیان شده اند.
وی تاکید کرد: این افراد بیمه شده بدون هیچ تفاوتی با سایر افراد از تمام خدمات بهداشتی و درمانی، بدون پرداخت سرانه بیمه ای بهره مند شده و مشمول بسته های حمایتی پایه درمانی قرار گرفته اند.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: یک هزار 900 نفر از بیماران خاص که 50 درصد آنها بیماران ام اس هستند نیز تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند ضمن اینکه114 هزار نفر از کارکنان دولت و سایر اقشار شامل خانواده معزز شهدا، جانبازان و افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، بیمه سلامت شده اند.

**هزینه های حمایتی بیمه سلامت در کردستان چهار برابر شده است
مدیرکل بیمه سلامت کردستان اضافه کرد: این بیمه حمایت های خود را در سه سطح روستاییان، 2 و 3 درمانی به بیمه شدگان ارائه می دهد که هزینه های آن در سال 1392 در حدود 900 میلیارد ریال بود که سال 1395 این مبلغ به بیش از سه هزار و 660 میلیارد ریال افزایش یافت.
اسماعیلی با تفکیک هزینه های صورت گرفته افزود: در سال 1392 در بخش روستایی در کردستان 90 میلیارد ریال هزینه شده بود که در سال 95 با بیش از 6 برابر افزایش این رقم به 600 میلیارد ریال رسید.
وی اضافه کرد: در سطوح 2 و 3 درمانی نیز هزینه ها و حمایت های دولت در سال 1392 در حدود 760 میلیارد ریال بود که در سال 95 به 2 هزار و 700 میلیارد ریال افزایش یافت.
به گفته اسماعیلی، با اجرا شدن طرح تحول نظام سلامت، بیماران روستایی تنها سه درصد و بیماران شهری 6 درصد هزینه های بستری را در مراکز بیمارستان و دولتی پرداخت می کنند.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان افزود: در سال 1392 در مجموع یک هزار و 176 بیمار خاص در استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار داشتند که برای این افراد در مجموع 54 میلیارد ریال هزینه شده بود ولی در سال 95 افراد دارای بیماری خاص تحت پوشش در کردستان به یک هزار و 500 نفر افزایش پیدا کردند و حمایت های مالی بیمه از این افراد به 120 میلیارد ریال رسید.
اسماعیلی گفت: در بحث بیماران خاص علاوه بر افزایش میزان پوشش اقلام دارویی مورد نیاز این بیماران که بیشتر داروهای گران قیمت هستند، میزان حمایت های مالی از این بیماران نیز افزایش پیدا کرد.
به گفته وی هم اکنون بعد از بیماران خاص، بیشترین حمایت های بیمه سلامت از بیماران سرطانی که جزء بیماری خاص نیستند، صورت می گیرد.
در استان کردستان در مجموع 2 هزار و 220 نفر دارای بیماری های خاص شامل ام اس، هموفیلی، تالاسمی، دیالیز و پیوند کلیه شناسایی شده است.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: هم اکنون در استان 122 داروخانه، تمامی مراکز درمانی و بهداشتی و 98 درصد پزشکان استان با بیمه سلامت قرارداد دارند و شهروندان تحت پوشش این بیمه می توانند به این مراکز مراجعه و خدمات مختلف دریافت کنند.
رئیس خبرگزاری ایرنای کردستان نیز در این نشست گفت: خبرگزاری ایرنا به عنوان یک خبرگزاری رسمی و متعلق به نظام و دولت در تلاش است با صداقت کامل رویدادهای خبری را در 2 سطح استانی و ملی در حوزه های مختلف بازتاب دهد.
مجید سلیمانی افزود: بیمه سلامت به عنوان یکی از بیمه های تاثیرگذار در جامعه علاوه بر اینکه بخشی از اعتبارات دولتی را به خود اختصاص می دهند نقش مهمی در تامین رفاه جامعه ایفا می کند.
به گزارش ایرنا، طرح تحول نظام سلامت اردیبهشت سال 93 به منظور کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان های مشمول، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و ویزیت در بیمارستان های مشمول، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان های مشمول طرح و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به مرحله اجرا درآمد.
نام نویسی برای بیمه سلامت ایرانیان نیز همزمان در سراسر کشور از اول اردیبهشت سال 1393 آغاز و توزیع دفترچه های درمانی نیز از سوم خرداد همان سال آغاز شد.
22 مرداد سالروز تاسیس بیمه همگانی در کشور است.
در سرشماری سال 1395 جمعیت کردستان یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر سرشماری شده که از این تعداد 70.8 درصد در مناطق شهری و 29.2 درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3020/ 6108/9102انتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید